













Fairlife Core Power 26g Protein Milk Shakes, Ready To Drink for Workout Recovery, Strawberry Banana, 14 Fl Oz (Pack of 12)
-
PHILCO
> 3 dayNot too chalky
-
Michelle L. Hardy
Greater than one weekIt gradually tasted like chemicals and strawberries. Not sure if it was a ME thing or not. The chocolate is fine, no issues, just wanted to try something else to break up the monotony. Mistake :) If it aint broke, dont fix it, as it were The price on Amazon has gotten silly. No idea why. Cancelled my Subscribe and Save and bought them for 14.00 less, in Chocolate, at Costco, the last 4 weeks.
-
Angie Burkhardt
Greater than one weekTastes great
-
Mtsanta
> 3 dayPerfect
-
Mary George
> 3 dayThe protein shakes are needed for my adult son who can only eat 3-4 bits of food at a time. He loves the flavor. I am retired, on a strict income. They cost more than I can truly afford. But I wii do anything for him!
-
Brandon Wright
> 3 dayGreat on everything but it really dried my mouth out
-
Denny Jones
> 3 dayIt taste good, I enjoyed it, but I cant afford a steady diet of this. Its too expensive.
-
CJ
> 3 dayBest tasting drink ever! I could drink 4 at a time! I’d give this 10stars
-
Madena
> 3 dayI love the Core Strawberry and Banana flavor protein drink. I flavor is awesome if you like the mixture of strawberry and banana. if you like the texture of milk (smooth), then you just may like this protein drink. Once you start drinking this product you really dont want to stop drinking until youre finish. As with all protein drinks eat something first because that is your natural source of energy and add this protein drink with it that has 26 gm of protein or more, you will not want to eat anything until your next meal is ready. The problem with buying this product in single quantity is very hard because it sells out very fast and the only ones you may see in the stores are the chocolate and vanilla. Walmart where I live sells the individual product for $2.68. That price is wonderful when you see other merchants selling it for $3.99 or more. Amazon sells the case for $32.16 which equals out to $2.68 per bottle for a case of 12.
-
Carlton
> 3 dayIt was 1 price and has doubled since adding to recurring. The drink my son drinks everyday after practice.